Przejdź bezpośrednio do treści

Budżet Obywatelski Miasta Leszna na rok 2021

AKTUALNOŚCI

Od 3 do 17 czerwca można zgłaszać propozycje do Budżetu Obywatelskiego Miasta Leszna na rok 2021. Projekty, które pozytywnie przejdą weryfikację i zdobędą najwięcej głosów, zostaną zrealizowane.

Zgodnie z regulaminem każda osoba zamieszkała na terenie Miasta Leszna może zgłosić nieograniczoną ilość propozycji o określonej szacunkowej wartości:10.000,01 zł - 200.000,00 zł (mały projekt) lub 200.000,01 - 700.000,00 zł (duży projekt). 

W porównaniu do poprzedniej edycji zasady pozostają niezmienione. W formularzu elektronicznym należy uzupełnić następujące pola: 

  • Nazwa projektu - podaj krótką nazwę Twojego projektu. Postaraj się, aby nazwa w pełni odzwierciedlała Twoje zamierzenie. 
  • Opis lokalizacji - wskaż dokładną lokalizację Twojego projektu. Lokalizacja będzie widoczna na mapie. Podaj ulicę, miejscowość (Leszno), opis lokalizacji. Możesz dodać, ale nie mówić numeru działek - znajdziesz ją na portalu www.leszno.giportal.pl  
  • Planowany budżet - podaj szacunkowe koszty poszczególnych elementów składających się na Twój projekt. W załączniku możesz dołączyć kosztorys, jeśli posiadasz. Wartość pojedynczego projektu musi się mieścić między 10.000,01 zł a 700.000,00 zł Zachęcamy do skorzystania z Cennika miejskiego .
  • Opis projektu - opisz Twój projekt, aby osoby głosujące w późniejszym etapie wiedziały o nim jak najwięcej. Najlepiej opisać główne założenia i działania, które będą uwzględnione przy jego realizacji. 
  • Uzasadnienie potrzeby - napisz szczegółowo jaki jest cel realizacji Twojego projektu. Jakiego dotyczy problemu, jakie proponujesz rozwiązania przy jego realizacji, uzasadnij, dlaczego Twój projekt powinien być zrealizowany i w jaki sposób jego realizacja wpłynie pozytywnie na życie mieszkańców. Pamiętaj, że przekonujące uzasadnienie stanowi o powodzeniu Twojego projektu. 
  • Kategoria - pozycja zostanie uzupełniona automatycznie na sumy szacunkowych kosztów. Lista poparcia (skan) - projekt musi zostać poparty przez co najmniej 20 osób zamieszkałych na terenie Miasta Leszna (wersja PDF)  
  • Załączniki (niewymagane). 
  • Dane pełnomocnika - jest nim osoba wskazana przez zgłaszających do reprezentowania ich na etapie składania formularz zgłoszeniowego, do Budżetu Obywatelskiego Miasta Leszna, jego weryfikacji oraz na etapie realizacji projektu. 

Formularz zgłoszeniowy zostanie uruchomiony 3 czerwca (środa) o godz. 8.00. O przyporządkowanych numerach projektów decyduje kolejność zgłoszeń. 

Zachęcamy do polubienia oficjalnym profilu społecznościowym: www.facebook.com/budzetobywatelskimiastaleszna 

Leszno - Rozwiń Skrzydła.