WYNIKI 2019

Znamy wyniki tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Leszna, w którym pula środków wynosi 1.200.000 zł. Do realizacji zostanie przekazanych pięć projektów. Po raz pierwszy ta forma konsultacji społecznych odbywa się drogą elektroniczną, w której mieszkańcy Leszna mogli oddać maksymalnie dwa głosy – jeden na duży projekt i jeden na mały. Podczas 15-dniowego głosowania oddano łącznie 23.138 głosów, z czego na projekty małe 12.107 i duże 11.031. Oznacza to, że mieszkańcy nie głosowali zawsze na dwa projekty. Oddano łącznie 18.607 poprawnych głosów.

Do realizacji przeznaczone będą następujące projekty:

PROJEKT DUŻY - nr 1 (lokalizacja: Zatorze)
SPORT, REKREACJA I BEZPIECZNE CHODNIKI NA ZATORZU. Budowa 3 boisk do siatkówki plażowej, ścieżek spacerowych oraz wymiana zniszczonych chodników w newralgicznych punktach dzielnicy.

PROJEKT MAŁY - nr 2 (lokalizacja: Zatorze)
BEZPIECZNE ZATORZE. Budowa przejścia pieszego z ulicy REJA do ulicy SZYBOWNIKÓW z oświetleniem i wymiana zdewastowanego chodnika na ulicy Piastowskiej przy SP 9.

PROJEKT MAŁY - nr 4 (lokalizacja: Szkoła Podstawowa nr 2)
Budowa boiska sportowego dla dzieci.

PROJEKT MAŁY - nr 5 (lokalizacja: ul. T. Rejtana)
Poprawa bezpieczeństwa i komfortu życia mieszkańców Leszna.

PROJEKT MAŁY - nr 15 (lokalizacja: Zaborowo)
"Park Miejski - Zaborowo"

Zgodnie z zapisami regulaminu Budżet Obywatelski Miasta Leszna na rok 2020 rusza już 15 września br. Zachęcamy do śledzenia najnowszych informacji po okresie wakacyjnym.

Pełne wyniki dostępne są na głownej stronie niniejszego portalu lub w wersji graficznej (LINK ).