Konsultacje społeczne
Szczegóły konsultacji
Konsultacje społeczne dotyczące koncepcji zagospodarowania Placu Powstańców w Lesznie - ANKIETA
Udostępnij
1 października 2025 07:00
10 października 2025 21:59
91
Konsultacje dotyczące przebudowy Placu Powstańców w Lesznie trwały od 4 kwietnia do 10 października br.
Raport z konsultacji jest dostępny pod linkiem: https://leszno.pl/Konsultacje_dotyczace_Placu_Powstancow_zakonczone.html.
W razie pytań prosimy o kontakt z Wydziałem Architektury, Planowania Przestrzennego i Budownictwa Urzędu Miasta Leszna, Al. Jana Pawła II 21, tel. 65 529 81 96.
______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
W centrum Leszna za budynkiem dawnej synagogi znajduje się niewielki betonowy plac - Plac Powstańców. Do tej pory pełnił funkcję parkingu, ale wkrótce może się to zmienić. Chcemy poddać ten zdegradowany teren metamorfozie, nadając mu nowe znaczenie w przestrzeni miejskiej.
Celem prowadzonych działań jest poprawa estetyki i funkcjonalności Placu Powstańców i jego najbliższego otoczenia, chcemy stworzyć przestrzeń wielofunkcyjną - taką, która może dostosować się do rożnych potrzeb w zależności od pory dnia, tygodnia czy sezonu, a jednocześnie posiada zieleń, która nadaje jej przyjazny charakter i poprawia komfort przebywania.
Chcemy, żeby projektowane zmiany odpowiadały na realne potrzeby wszystkich użytkowników i użytkowniczek tych miejsc. Dlatego prosimy o wypełnienie krótkiej ankiety. Pani/Pana odpowiedzi pomogą nam dobrać najlepsze rozwiązania projektowe.
Materiały graficzne z projektowanymi wariantami koncepcji oraz analizą obszaru dawnej dzielnicy żydowskiej znajdują się w załączeniu.
Dziękujemy za Państwa opinię.
Do pobrania
- Analiza_dzielnica żydowska Leszno.pdf
- 70x100_wariant wstepny plac 1-druk v2.jpg
- 70x100_wariant wstepny plac 2-druk v2.jpg

